Słownik perfumeryjny część 3

Opublikowano : 2021-04-20 14:02:48

Świat perfum ma pewne swoje oznaczenia, które nie zawsze są jasne. Czasami trzeba trochę poszperać, by dowiedzieć się o co chodzi. Więc dla ułatwienia, aby zrozumieć trochę bardziej zebraliśmy najpotrzebniejsze w jedym miejscu :)

Pillar

Zapach oryginalny, pierwowzór, do którego tworzone są flankery. Pillarem dla flankera C.K. Euphorii Blush jest klasyczna C.K. Euphoria. Czasami jednak flankery mogą być sławniejsze niż pillar jak stało się w przypadku Ysl Opium i jego flanker Opium Black, który zdobył o wiele większą sławę.

Piramida zapachowa

By ułatwić klientom wybór zapachu stworzono opis poszczególnych nut zapachowych danego produktu, by łatwiej zrozumieć ich istotę, zwłaszcza w czasie, ponieważ każda nuta charakteryzuje się utlenieniem i innym czasem działania. i tak dzielimy je na

nuty głowy - znane również jako nuty otwierające, są najbardziej lotnymi zapachami i wyparują w ciągu kilku minut po użyciu. Po użyciu od razu poczujemy ten zapach, dlatego jest to bardzo ważne przy wyborze i sprzedaży perfum

nuty serca - znane jako nuty środowe, które są sercem całej kompozycji i wyczuwalne pozostają nawet przez kilka godzin.

nuty podstawy - ton bazowy,  jest najcięższy i najtrwalszy, ponieważ wykonany jest z najmniej lotnej substancji. Zapach tła nie jest zbyt mocny, ale uwydatnia kompozycję. 

Projekcja

Czyli tak zwane odczówanie perfum a właśiwie ich siła rażenia. Perfumy o niskim efekcie projekcji mogą być odczuwane tylko przez nas lub w bliskim kontakcie tzw blisko skóry. Perfumy o dużym efekcie projekcji są prawie rozlane po całym pomieszczeniu i można je wyczuć z dużej odległości.

Signature Scent

Aromatyczny podpis. Perfumy, których często używasz, które pozwalają innym skojarzyć Cię z Twoim zapachem.

Smellfie

Szeroko znane selfie, ale zrobione z flakonem perfum :)

Tester

Jest to opakowanie perfum używane do zapoznania się z danym zapachem. Idąc do perfumerii można zobaczyć wiele testerów róznych perfum, by wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Różni się kartonem, butelki są czasami bez korków, na butelkach są naklejki, że to tester.

Trwałość

Trwałośc zapachu głównie zależy od stężenia procentowego olejków zapachowych, jakości kompozycji jak również od właściwości skóry i nawilżenia.

Podziel się tym wpisem

Dodaj komentarz

 (z http://)

Lista życzeń

Brak produktów

Najczęściej kupowane

Wszystkie najpopularniejsze

Nowe produkty

» Brak nowych produktów na tą chwilę

Znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.